برنامه Google Messages باتری گوشی شما را خالی می‌کند

باگ Google Messages

باگ Google Messages چیست؟

برنامه Google Messages به شما این امکان را می دهد که به راحتی مستقیماً از برنامه عکس بگیرید و آن را به یک پیام چت پیوست کنید اما به گفته وبسایت 9to5Google، اخیرا یک باگ در برنامه پیام‌ رسان شرکت گوگل (در تلفن‌های اندرویدی) پیدا شده که باعث می‌شود دوربین گوشی شما فعال شده و در پس‌زمینه برنامه‌ها کار کند. خب طبیعی است که این موضوع راهی عالی برای گرم شدن و کاهش باتری گوشی شماست.

گاهی اوقات برنامه‌های متعددی بر روی گوشی خود نصب می‌کنیم و انتظار داریم که تا زمانی که آن‌ها را اجرا نمی‌کنیم، مشکلی برای گوشی ما به وجود نیاورند اما بعضی اوقات برنامه‌ها‌ی نادرست فعال می‌شوند و با فعال کردن چند عملیات در پس زمینه‌ی گوشی، باعث تخلیه انرژی می‌شوند. معمولا این اتفاق برای برنامه‌های شرکت‌های متفرقه زیاد رخ می‌دهد و کسی انتظار ندارد که شرکت مطرحی مانند گوگل نیز این مشکل را داشته باشد اما اخیرا گزارش شده که باتری گوشی شما را خالی می‌کند و ممکن است خود شما هم قربانی این موضوع شده باشید.

با توجه به مقاله 9to5Google، برنامه دوربین گوشی شما در گاهی اوقات به کار خود ادامه می‌دهد و مهم نیست که در چه برنامه‌ای و چه حالتی هستید! حتی زمانی که آن را روی صفحه‌ی قفل گوشی گذاشتید. (این مشکل برای پیکسل 6 پرو در گروه Reddit نیز رخ داده است.). هر چند که هنوز هیچکدام از متخصصان نتوانستند این موضوع را برطرف کنند اما اگر در استفاده‌های روزمره‌ی خود متوجه شدید که تلفن شما به طور غیرعادی داغ است یا باتری گوشی شما به سرعت تمام می‌شود، بهتر است مطمئن شوید که دوربین گوشی شما غیر فعال شده است یا اینکه برنامه پیام‌ رسان گوگل خود را به سادگی ببندید تا ضرری بالقوه برای باتری گوشی شما نداشته باشد.

مقاله 9to5Google در خصوص باگ گوگل مسیج
مقاله 9to5Google در خصوص باگ گوگل مسیج

البته یک راه دیگر برای برطرف کردن این اشکال وجود دارد. برنامه را ببندید و با رفتن به قسمت Settings > Apps > Messages > Permissions > Camera و انتخاب «Don’t allow»، به طور کلی اجازه استفاده از دوربین گوشی خود را برای این برنامه ببندید. به گفته اسکات وستور، مدیر ارتباطات گوگل، این باگ شناسایی شده است و در حال حاضر برطرف کردن آن در دست اقدام است.

فروشگاه کافی نت
ارسال دیدگاه