حل مشکلات ایرپادها از جمله اتصال همزمان دو گوشی

حل مشکل اتصال ایرپاد همزمان

قطع شدن صدای ایرپاد ؛ خرید یک ایرپاد جدید می‌تواند بسیار هیجان انگیز باشد اما اگر آن‌‌ها به درستی کار نکنند، این موضوع باعث می‌شود که سردی زیادی به دل خریداران بنشیند.

1- اتصال نیافتن یکی از ایرپاد ها

یکی از مشکلات رایج دارندگان ایرپاد این است که گاهی یکی از ایرپاد ها درون گوش کار نمی کند.برای حل این مشکل یک بار دو ایرپاد را درون کیس خود قرار دهید ، ۱۰ ثانیه صبر کنید و دوباره آن را از کیس درآورده درگوش خود قرار دهید.اگر با این مورد نتیجه ای نگرفتید یک دور ایرپاد را با کیس روی گوشی قرار داده و سپس ایرپاد هارا از کیس درآورید.

بعد از این موارد اگر همچنان عدم اتصال مشاهده شد ، یک بار ایرپاد را با توجه به گرفتن دکمه ی روی کیس دوباره راه اندازی کنید.

2- قطع شدن ارتباط ایرپادها

اگر صدای ایرپاد شما یک مرتبه قطع شد،‌اول چک کنید که آیا زیادی از آیفون خود دور شده‌اید یا خیر. همچنین ممکن است که سایر وسایل الکترونیکی، روی ایرپاد تاثیربگذارند ، پس از آن‌ها دوری کنید. اگر هیچکدام از این روش‌ها جواب نداد، ایرپادهای خود را به داخل کیس برگردانید و ۱۰ ثانیه صبر کرده و ببینید که آیا دوباره آن‌ها با موفقیت به گوشی وصل می‌شوند یا خیر. اگر بازهم مشکل برقرار بود، گوشی خود را ریبوت کنید و همچنین از دکمه‌ی روی کیس ایرپاد نیز، برای برقراری دوباره اتصال استفاده کنید.

البته که بردن ایرپاد به یکی از نمایندگی‌های اپل نیز قطعا می‌تواند مشکل را برطرف کند.

3- قطع شدن صدای ایرپاد

قطع شدن صدای ایرپاد

همیشه در ابتدا،‌ به تنظیمات صدا بروید و مطمئن شوید که صدا میوت نباشد. از خاموش و روشن کردن بلوتوث نیز غافل نشوید. اگر باز هم مشکل برقرار بود ، به Setting>Bluetooth>Airpods>Automatic Ear Detection بروید و این گزینه را خاموش کنید و به احتمال زیاد، مشکل شما رفع شود.

4- کار نکردن ایرپاد با دستگاه اندرویدی

ایرپادها باید به هر دستگاهی که با بلوتوث کار می‌کند، متصل شود. از دکمه‌ی پشت کیس ایرپاد خود هنگام نزدیکی به دستگاه مورد نظر، استفاده کنید و سپس، باید نام ایرپاد خود را در لیست بلوتوث دستگاه خود مشاهده کنید.

توجه داشته باشید که بسیاری از قابلیت‌های ایرپاد مانند سیری و تشخیص خودکار گوش، روی دستگاه‌های اندرویدی کار نمی‌کنند.

5- گم کردن ایرپاد

اگر یکی از گوشی‌های ایرپاد خود را گم کرده‌اید، نگران نباشید چرا که می‌توانید با استفاده از برنامه Find My ، آن را بیابید. این برنامه می‌تواند موقعیت مکانی ایرپاد شما را روی نقشه نشان دهد (نیاز به Apple ID برای استفاده از برنامه دارید). همچنین می‌توانید از گزینه زنگ زدن ایرپاد استفاده کنید ( اگر ایرپاد شما به اندازه کافی شارژ داشته باشد). با استفاده از این گزینه، ایرپاد شما صدایی را از خود در می‌آورد که به پیدا کردن شما کمک بسیار زیادی می‌رساند.

6- از گوش بیرون آمدن ایرپاد

اگر از ایرپاد پرو استفاده می‌کنید، می‌توانید سری‌های دیگری را که در جعبه‌ی محصول یافت می‌شوند، امتحان کنید و ببینید که کدام یک، برای گوش شما مناسب‌تر هستند. اگر ایرپاد پرو در اختیار ندارید، گیره‌های مختلفی توسط شرکت‌های شخص ثالث مانند اسپیگن به فروش می‌رسند که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید.

7- افتادن ایرپاد در آب

سعی کنید زیاد نگران نباشید و با یک حوله ، ایرپاد خود را خشک کرده و آن را به مدت ۱۲ ساعت در جای خشک نگه داری کنید. معمولا ایرپاد‌ها در برابر چنین اتفاقاتی مقاوم هستند و مشکل زیادی را برای شما به وجود نخواهند آورد.

8- شارژ نشدن ایرپاد

مسلما ابتدا چک کنید که آیا سیم شارژر به درستی به کیس و آداپتور برق متصل است یا خیر. در نظر داشته باشید که فقط از سیم‌های شارژ معتبر با گواهینامه MFI اپل استفاده کنید. همچنین حواستان باشد که کیس ایرپاد، تمیز باشد چرا که گرد و خاک گاهی از اوقات می‌توانند مانع از شارژ شدن دستگاه ارزشمند شما شوند. در آخر نیز باید بدانید که شارژ بیسیم نیز یکی از گزینه‌های مناسب (ایرپاد ۲ با کیس شارژ بیسیم و ایرپاد پرو) برای شارژ کردن دستگاه شما است.

فروشگاه کافی نت
ارسال دیدگاه