چطور بفهمیم باتری گوشی ضعیف شده؟

تقویت باتری گوشی که ضعیف شده است

ضعیف شدن باتری گوشی دارای علائمی میباشد که با مشاهده آنها می توانید پی به ضعیف بودن باتری گوشی خود ببرید ، اما این علائم چه هستند :

دیر شارژ شدن باتری

یکی از اصلی ترین دلایلی که می توانید به ضعیف بودن باتری گوشی خود پی ببرید ، دیر شارژ شدن باتری موبایلتان میباشد . بطور معمول باتری هایی با ظرفیت 3000 میلی آمپر باید در مدت 1 ساعت و 30 دقیقه شارژ شوند . ولی وقتی باتری ضعیف شود این مدت افزایش پیدا میکند . اگر مشاهده کردید که شارژ باتری شما دیرتر از زمان معمول پر میشود به ضعیف بودن باتری گوشی خود مطمئن شوید .

زودخالی شدن شارژ باتری گوشی

زودخالی شدن شارژ باتری گوشی می تواند دلایل بسیاری داشته باشد . ولی می توان آن را یکی از نشانه های ضعیف شدن باتری گوشی نیز برشمرد . زمانی که باتری گوشی ضعیف می شود نمی تواند برای مدت طولانی شارژ را نگه دارد به همین دلیل خیلی سریع تر از زمان معمول شارژ باتری خالی می شود .

اجرا نکردن برنامه و بازی های سنگین

شاید برایتان پیش آمده باشد که یک برنامه تا چند روز پیش اجرا شده است ولی امروز با باز کردن آن برنامه ، برنامه بسته می شود . این مشکل مربوط به باتری گوشی میباشد . برای اینکه گوشی بتواند برنامه و بازی را با بهترین کیفیت اجرا کند ، نیاز به دریافت انرژی از باتری دارد . حال اگر باتری ضعیف شده باشد و نتواند انرژی لازم را در اختیار سخت افزار و نرم افزار گوشی قرار دهد ، گوشی نمی تواند برنامه و یا بازی را برای شما اجرا کند .

دلایل ذکر شده جزء شایع ترین و مهمترین دلایل برای پی بردن به ضعیف بودن باتری گوشی میباشد . اگر نشانه های بالا را در گوشی خود مشاهده کردید باید هرچه سریع تر نسبت به رفع این مشکل اقدام کنید . چرا که اگر باتری ضیعف شده را تقویت نکنید ، باتری گوشی شما به زودی خراب خواهد شد .

چگونه باتری ضعیف گوشی را قوی کنیم ؟

آیا می توان باتری ضعیف شده را قوی کرد ؟ در پاسخ باید جواب دهیم که بله . اگر باتری گوشی شما ضعیف شده باشد ، می توانید به راحتی و با انجام چند کار بسیار ساده ، باتری موبایل خود را تقویت کنید . هرچه سریع تر نسبت به تقویت باتری تضعیف شده اقدام کنید ، سریع تر جواب خواهید گرفت و زودتر باتری شما بهبودی خود را بدست خواهد آورد .

اما چه کنیم باتری گوشی قوی شود ؟

باتری گوشی خود را ریکاوری کنید !

ریکاوری کردن باتری گوشی ، می تواند بسیاری از مشکلات مربوط به باتری را در سریع ترین زمان ممکن برطرف سازد . عمل ریکاوری بسیار ساده است و شما می تونید در کوتاه ترین زمان ممکن بهبودی باتری خود را برگردانید .

شارژ باتری گوشی خود را بطور کامل تخلیه کنید بطوری که گوشی خاموش شود و دیگر روشن نشود
اجازه دهید باتری 8 ساعت خاموش شود
سپس گوشی خود را در حالتی که خاموش است ، روشن کنید

با انجام ریکاوری به احتمال زیاد سلامت باتری شما برخواهد گشت .

پیشنهاد می کنیم همیشه و بطور مستمر باتری گوشی خود را هفتگی ریکاوری کنید .

کالیبره کردن باتری گوشی !

در اصطلاح به عمل کالیبره کردن ، راه اندازی مجدد باتری نیز می گویند . اگر با انجام ریکاوری بهبود حاصل نشد ، حتما باتری گوشی خود را کالیبره کنید . کالیبره کردن در 98% مواقع معجزه می کند البته اگر به درستی اجرا شود .

شارژ باتری خود را بطور کامل تخلیه کنید بطوری که خاموش شود و دیگر روشن نشود
سپس در حالتی که گوشی خاموش است آن را به شارژر متصل کنید
اجازه دهید به مدت 3 ساعت بطور خاموش در شارژ بماند
گوشی خود را روشن کنید
شارژ باتری خود را بطور کامل تخلیه کنید بطوری که خاموش شود و دیگر روشن نشود
سپس در حالتی که گوشی خاموش است آن را به شارژر متصل کنید
اجازه دهید به مدت 3 ساعت بطور خاموش در شارژ بماند
گوشی خود را روشن کنید
شارژ باتری خود را بطور کامل تخلیه کنید بطوری که خاموش شود و دیگر روشن نشود
سپس در حالتی که گوشی خاموش است آن را به شارژر متصل کنید
اجازه دهید به مدت 3 ساعت بطور خاموش در شارژ بماند

در نهایت بعد از 3 بار تکرار گوشی خود را روشن کنید و بطور معمول از آن استفاده کنید . با انجام کالیبره به احتمال 98% مشکل شما برای همیشه برطرف خواهد شد و عمر باتری شما افزایش پیدا خواهد کرد .

مزایای کالیبره کردن باتری گوشی

افزایش سرعت شارژ
جلوگیری از خاموش شدن ناگهانی باتری
جلوگیری از خالی شدن سریع باتری
تخلیه کامل شارژ کاذب
بهبود عملکرد باتری
افزایش عمر باتری

شوک دادن به باتری گوشی

اگر با ریکاوری کردن و کالیبره کردن ، مشکل باتری شما برطرف نشد یعنی حال باتری شما خیلی خوب نیست و نیاز به شوک دارد تا احیا شود . برای شوک دادن به باتری پیشنهاد می کنیم حتما به یک متخصص مراجعه کنید تا به درستی به باتری شما شوک وارد کند .

امیدواریم با انجام مراحل فوق اگر باتری گوشی شما ضعیف شده است ، عملکرد باتری بهبود یابد و دوباره تقویت شود .

فروشگاه کافی نت
ارسال دیدگاه